کارشناسی ارشد پرستاری
 
وبسايت تخصصی پرستاري/منابع-مشاوره-جزوه
پيوند ها

بزودي در اين سايت جزوات تخصصي پرستاري براي فروش ارائه مي شود
 

مصاحبه با رتبه های برتر 1390

 

 

با سلام لطفا خودتان رامعرفی کنید؟(نام و نام خانوادگی/ سال قبولی/رتبه/محل سکونت/نام دانشگاه محل تحصیل...)من کیوان خدایاری رتبه 7 آزمون کارشناسی ارشد سال 89 وزارت بهداشت  هستم و در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تدریس می باشم. ساکن تهران هستم.

 

سال گذشته هم در کنکور شرکت کردید؟بله،سال قبل هم شرکت کرده بودم.

 

امسال آزمون چه فرقی با آزمون سال قبل داشت؟آزمون فرق زیادی نداشت فقط من مسلط بودم و خودم را برای هر آزمون و سوالی آماده کرده بودم. ومی دانستم که آزمون هر طوری باشد می توانم با موفقیت آن را سپری کنم.

 

?آیا سر جلسه آزمون استرس زیادی داشتید؟ اگر داشتید بر کیفیت پاسخگویی شما به سوالات تاثیر هم داشت؟استرس نداشتم چون آماده بودم ولی قطعا استرس بر کیفیت کار انسان تاثیر منفی دارد.

 

? قبل از کنکور چه رتبه ای را برای خودتان متصور بودید؟ و بعد از آن چه طور؟من خودم را برای رتبه تک رقمی آماده کرده بودم و تصورم هم همین بود.بعد از کنکور به آن امیدوار بودم  و بعد از آمدن کلید سوالات مطمئن شدم.

 

به نظر شما اگر سال آینده دوباره در این آزمون شرکت کنید بازهم موفق میشوید؟مطمئن باشید که اگر سال بعد شرکت می کردم رتبه بهتری کسب می کردم.

 

در مورد نحوه درس خواندن خود کمی توضیح دهید، مثلا از چه زمانی قبل از آزمون شروع به خواندن کردید و روزانه چند ساعت مطالعه داشتید و...؟من سال قبل هم شرکت کرده بودم ولی بعلت اینکه زبان 15% زده بودم در آزمون قبول نشده بودم و امسال فقط رفع اشکال کردم.

 

?نظر شما در مورد شرکت در آزمونهای آزمایشی در طول دوره مطالعه چیست؟ازمون های آزمایشی مهم ترین نقش را در قبولی دارند و بهترین  و مطمئن ترین راه برای عمیق کردن مطالب فراگیری شده است خودم به شخصه شرکت در ازمون های حضوری را توصیه می کنم.

 

درآزمون امسال زبان انگلیسی را چند درصد زدید؟ برای این درس  با چه روشی مطالعه میکردید؟ من امسال 53% زبان زده بودم و روزانه یک ساعت زبان می خواندم و بعد درس های دیگه رو شروع می کردم خواندن متن و تست کنکور سال های قبل کمک زیادی به شما خواهد کرد.

 

در چه مکانی مطالعه میکردید(سالن مطالعه یا در منزل و یا اتاق خوابگاه...)؟ قطعا مطالعه در منزل بهترین روش است ولی اگر شرایط مطالعه در منزل برای کسی فراهم نیست می توانند از سالن مطالعه استفاده کنند.

 

به تنهایی مطالعه میکردید یا به همراه شخص یا اشخاص خاصی پیش میرفتید؟ چقدر مفید بود؟به تنهایی مطالعه می کردم ولی از رتبه های برتر سال های قبل مشاوره می گرفتم.چون شرایط شما با همکلاسیهایتان متفاوت است.بهتر به تنهایی درس بخوانید.

 

کلا چه روشی را برای داوطلبان توصیه میکنید؟ برای قبولی در ازمون ارشد اولین گام داشتن مشاوره است و گام دوم داشتن منابع برتر است گام سوم خلاصه نویسی یا داشتن جزوه است. وگام بعدی جمع بندی (تست و آزمون) است. گام آخر نزدن تست منفی در جلسه آزمون می باشد.

 

از چند وقت قبل از آزمون شروع به تست زدن کردید؟ دفعه اول فقط منابع رو خوندم در دورهای بعدی بعد از خوندن هر کتاب تست های ان درس را می زدم. ودر 20 روز آخر فقط تست می زدم.

 

اگر فرضا دوباره به زمان قبل از این آزمون برگردید درمورد نحوه درس خواندن خود چه تغییری میدهید؟اگر به دوره قبل از قبولی برسم فقط مطالب مهم را می خوانم و مطالب اضافی که به کار ارشد نمی آید دیگه نمی خونم.

 

به داوطلبان متقاضی ورود به این رشته چه توصیه دیگری دارید؟

 

 

 

سوال آخر:

در سایت سنا که هم اکنون یکی از پربازدیدترین سایتهای علوم پزشکی میباشد بخشی وجود دارد بنام منابع توصیه شده نفرات برتر که در آن نفرات برتر هر رشته، هر کتاب یا منبعی را برای قبولی داوطلبان موثر میدانند معرفی مینمایند. لطفا شما نیزمنابع مطالعاتی که شما به داوطلبان ورود به این رشته توصیه میکنید را بطور کامل و به ترتیب اولویت در هردرس بیان نمائید؟برای گرفتن منابع به nursing.persianblog.ir مراجعه کنید. و خواهشا منابع را در سایت علوم پزشکی دات کام نزنید ولی می توانید وبلاگم را لینک کنید.

 


.: Weblog Themes By Pichak :.



تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک